Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sprawdzian szóstoklasisty 2013. Odpowiedzi, arkusze, pytania

Utworzony przez AS, 4 kwietnia 2013 r. o 09:15
Ola napisał:
a w 24 mieliście na teście że o 5 razy więcej czy o 5 więcej było książek historycznych.? ;(
o 5 więcej .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a wy w 24 mieliście razy czy plus 5 xc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ryśu napisał:
Mi się wydaje że niektóre te wyniki są złe
Do osób piszących, że niektóre wyniki są złe - wydaje mi się, że były dwie grupy z inaczej rozmieszczonymi odpowiedziami, stąd mogły być inne wyniki. Praktycznie odpowiedzi z tekstu nie pokrywają się z zamieszczonym arkuszem, stąd moje przypuszczenie. Ale można jeszcze sprawdzić, czy podano właściwe odpowiedzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ola napisał:
a w 24 mieliście na teście że o 5 razy więcej czy o 5 więcej było książek historycznych.? ;(
Olu, nie ma czegoś takiego, jak "o 5 razy więcej". Albo jest "o 5 więcej" (czyli dodajemy 5), albo "5 razy więcej" (czyli mnożymy przez 5). W zadaniu była - jak widzę - ta pierwsza opcja, czyli należało do liczby książek o zwierzętach dodać 5.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żal... ja bede miał z 26 pkt...;./
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W rozwiązaniach na stronie macie taki zapis: 17m2 x 280L = 4760 L Jest on błędny, jeśli chodzi o jednostki - nie można mnożyć metrów kwadratowych przez litry, bo co z tego wyjdzie: "litrometry kwadratowe"? Poprawny zapis działania jest np. taki: 17 x 280 l = 4760 l lub taki: 17 x 280 = 4760 [l] Skoro na każdy metr kwadratowy spadło 280 l, to na 17 m^2 spadło 17 razy więcej niż na 1 m^2 - dlatego "17 razy 280 litrów", a nie "17 metrów kwadratowych razy 280 litrów". Poza tym, sugeruję, żeby znak mnożenia pisać w postaci kropki, a nie krzyżyka, bo przy wyrażeniach algebraicznych i równaniach, gdy będzie występować litera x jako niewiadoma, to wtedy będzie się to mylić z mnożeniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem test nie był wcale taki trudny, ale chyba jednak poległam w zadaniu o litrach wody na trawniku...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nietoperz napisał:
Do osób piszących, że niektóre wyniki są złe - wydaje mi się, że były dwie grupy z inaczej rozmieszczonymi odpowiedziami, stąd mogły być inne wyniki. Praktycznie odpowiedzi z tekstu nie pokrywają się z zamieszczonym arkuszem, stąd moje przypuszczenie. Ale można jeszcze sprawdzić, czy podano właściwe odpowiedzi.
Na stronie http://www.mmlublin....o?category=news podano informację: "Uwaga, arkusze CKE przygotowano w kilkunastu różnych wersjach. Pytania były takie same, odpowiedzi różniły się kolejnością!" Czyli było więcej niż dwie grupy. Więc sprawdzajcie sobie po treściach odpowiedzi, a nie "po literkach".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no mi też tak wyszło, ale wiem, że źle, a tak po za tym to się strasznie boje, bo na razie wyszło mi, że straciłam ok. 8 punktów, a jeszcze wypracowanie........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinno być 17:07 bo jeszcze było ważne o której autobus przyjedzie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niektóre dobre odpowiedzi nie pokrywają się z tymi w arkuszu czyli np: w arkuszu 10. A to jest 4, a w odpowiedziach pod A będzie 10. Uważajcie jak sobie sprawdzacie. Sprawdzajcie nie 10,a 11,b 12,d tylko sprawdzajcie co ma być napisane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W zadaniu 19 wychodzi 18 a nie 17, autor się pomylił
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie ten test był banalnie prosty. Odpowiedzi były w pytaniu a matematyka banalna jak cały test. Jedyna trudność spotkałą mnie z trawnikiem, ale dobrze to zrobiłem. Pozdrawiam wszyskich rówieśników
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w 12 jest błąd wstydzić się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Róża napisał:
czy ktoś jeszcze ma w zadaniu 12 czwartek ?
miałem jak zapomniałem o 4 dniu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzepson nie znasz obwodu prostokąta idioto wychodzi 17
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rzepson napisał:
W zadaniu 19 wychodzi 18 a nie 17, autor się pomylił
@rzepson, piszesz nieprawdę. 18 [m^2] to pole prostokąta o wymiarach 4 m x 4,5 m, a obwód liczysz tak: 2 x 4,5 m + 2 x 4 m = 9 m + 8 m = 17 m
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w 12. nie ma pomylki przeczytaj dokadniej (szczegolnie 2 ostatnie zdania)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakiś łatwy ten sprawdzian coraz łatwiejsze je robią w tamtym roku był o wiele trudniejszy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Test wcale nie byl trudny ja sie spokojnie wyrobilam nawet 5 min. Przed czasem nietety kednyne na co moglam ttoche narzekac to matma a reszta naprawde banalna i ten list o ksiazce... Pff.. ;D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...